Villain SX10 H Hybrid
Villain SX10 H Hybrid
Villain SX10 H Hybrid

Villain SX10 H Hybrid

Jedinečný. Unikátny. Beštia s ohromujúcou silou a neuveriteľnou akceleráciou - skoro 200 koní a 250 Nm hneď od rozjazdu. Na toto vás nič nemôže pripraviť. Špičkové jazdné vlastnosti a najmodernejšie technológie. Hybridný pohon, mimoriadna mobilná konektivita s množstvom inteligentných funkcií a špičkové pruženie majú jediný cieľ - absolútny zážitok. Villain SX10 Hybrid - výnimočný, vzrušujúci, návykový!

Pripravujeme

Vybrať
farbu
White/Red
Grey/Green

Technológie

Premyslený design

Premyslený design

Moderný design je originálny a súčasne premyslený. Vysoké lemy účinne chránia pred bahnom a kamením. Ostro sklonený predok dáva Villain dynamický bočný profil a zároveň zlepšuje zorné pole vodiča. Všetko je podriadené jedinému účelu - poskytnúť jedinečný zážitok z ostrej športovej jazdy. Atraktívny vzhľad dopĺňujú vysokovýkonné dvojité LED svetlomety.

Maximálny komfort

Maximálny komfort

Výškovo nastaviteľný volant, nastaviteľné športové anatomické sedadlá, štvorbodové pásy, prehľadná veľká digitálna prístrojová doska - urobili sme všetko pre to, aby ste Villaina mali vždy pod kontrolou.

Hybridný pohon erhp

Môžete si vybrať: od úplne tichej čisto elektrickej prevádzky až po brutálnu silu v hybridnom režime s výkonom 196 koní a 250 Nm krútiaceho momentu. To je viac, než má hociktoré auto. Villain SX10 H Hybrid - jedinečná kombinácia sily, výkonu a adrenalínu. Pri modeli Villain Hybrid spaľovací motor nie je určený na pohon kolies, nie je s nimi vôbec mechanicky spojený. Výkon dodáva na kolesá iba elektromotor. Výhodou tohto unikátneho riešenia je úplná absencia variátora a hnacieho remeňa s jeho častými defektmi a neustálymi výmenami kvôli opotrebovaniu. Nie je potrebné radiť žiadne mechanické prevody, prenos výkonu je predsa úplne plynulý a navyše všetky mechanické straty, ktoré inak miznú vo variatore, máte u Villaina neustále k dispozícii. A to je rozdiel v rádoch desiatok percent výkonu.

Extend-Range Hybrid Powertrain (ERHP)
Najprogresívnejší spôsob pohonu

https://www.segwaypowersports.cz/image/catalog/villain/villain-1000-hybrid/11.png   Vysokonapäťová Li-Ion batéria 6,4 kWh, 320V

https://www.segwaypowersports.cz/image/catalog/villain/villain-1000-hybrid/22.png   Elektromotor 196 HP, 250 Nm, 320V

https://www.segwaypowersports.cz/image/catalog/villain/villain-1000-hybrid/33.png   Motor 1000 ccm / 98 HP / 88 Nm + generátor

https://www.segwaypowersports.cz/image/catalog/villain/villain-1000-hybrid/44.png   Inteligentné riadenie pohonu

Výhody hybridného pohonu Segway

Výhody hybridného pohonu Segway

  • Extrémne vysoký krútiaci moment už v nízkych rýchlostiach. Mohutná okamžitá hnacia sila je rýchlo k dispozícii pre jedinečný zážitok z úplne mimoriadnej akcelerácie
     
  • Úplne bezhlučné vyjdenie a návrat domov, bez toho aby ste akokoľvek rušili okolie
     
  • Nie je potreba variátor. Nedochádza ku stratám vo výkone, odpadajú všetky starosti so zničením, opotrebením alebo výmenou remeňa
     
  • Nižší hluk a vibrácie, nižšia spotreba paliva, lepšie výkonové parametre, nižšie emisie a väčšia šetrnosť k životnému prostrediu
Budúcnosť už dnes

Budúcnosť už dnes

Villain ponúka doslova revolučnú konektivitu. Aplikácia "Segway Powersports" umožňuje stroj na diaľku ovládať, štartovať a nastavovať. Vďaka tejto aplikácii môžete využívať najrôznejšie funkcie, ktoré vám ešte viac spríjemnia jazdu s vaším Villainom.
 

Airlock - Villaina môžete naštartovať mobilným telefónom pomocou Bluetooth. Cez mobilnú aplikáciu tiež môžete stroj odomknúť na diaľku namiesto kľúča.

Individuálne nastavenie - Nastavte si obmedzenie rýchlosti alebo účinnosť posilňovača riadenia pomocou svojho chytrého telefónu. Prispôsobte si Villain presne podľa vašich potrieb a užite si jazdu ešte viac!

Automatické núdzové volanie - Zadajte si kontaktnú osobu pre prípad núdze a v prípade vážnej nehody alebo prevrátenia aplikácia automaticky pošle SMS aj so súradnicami vašej kontaktnej osobe.

Buďte v spojení - Spojte sa s priateľmi. Offline mapy, bezdrôtová lokalizácia a bezdrôtové telefonovanie vám pomôžu si aktívne vychutnať spoločné jazdy.

Dáta v reálnom čase - Údaje o vozidle, vzdialenosť k cieľu, okamžitý krútiaci moment a výkon motora, nastavenie posilňovača riadenia, denná prejdená vzdialenosť, záznamy rýchlosti a ďalšie, to všetko máte v mobile.

Špičkový podvozok

Špičkový podvozok

Na Villaine je všetko extrémne. Podvozok s mohutnými plne nastaviteľnými plynokvapalinovými tlmičmi, masívnymi zadnými vlečnými ramenami a obrovskými zdvihy pruženia vám dodá sebadôveru v každej situácii a v každom teréne.

Predná a zadná uzávierka

Predná a zadná uzávierka

Predný diferenciál umožňuje automatické prepínanie medzi pohonom 2WD / 4WD podľa terénu a okamžitej potreby. Uzávierku predného a zadného diferenciálu možno počas jazdy prepínať aj ručne, čo výrazne zlepšuje výkon v teréne.

Extrémne tuhý rám

Extrémne tuhý rám

Masívny rám je vyrobený z chróm-molybdénovej ocele, ktorá je oveľa pevnejšia ako bežná oceľ. Tuhý a odolný rám zaručuje vynikajúcu stabilitu a dokonale presný pocit pri riadení.

Trojitý chladiaci systém

Trojitý chladiaci systém

Spaľovací motor aj elektrický pohon majú samostatné chladenie. Spaľovací motor je navyše vybavený dvoma chladičmi - chladičom vody a chladičom oleja. Špeciálne trysky navyše zospodu rozstrekujú prúdy oleja na dna piestov. Výsledkom je maximálny chladiaci výkon aj v extrémnych podmienkach.

Kolesá Beadlock

Kolesá Beadlock

Pevné a ľahké kolesá Beadlock na Villaine sú takmer umelecké diela. Systém Beadlock zabraňuje skĺznutiu pneumatiky z ráfika a vydrží aj drsné zaobchádzanie.

Posilňovač riadenia

Posilňovač riadenia

Posilňovač riadenia pracuje úplne automaticky, a to hneď v troch režimoch. Svoju účinnosť nastavuje sám v závislosti na rýchlosti vašej jazdy alebo podľa toho, či máte zapnutú prednú uzávierku. Prvé dva režimy si navyše môžete nastaviť ešte cez mobilnú aplikáciu individuálne pre váš štýl jazdy, pre rôzne terény a podmienky.

Nádrž na 40 l

Nádrž na 40 l

S obrovskou 40litrovou nádržou môžete preskúmať ďaleko viac ciest, dostať sa ďalej a zažiť ďaleko viac zážitkov bez neustálych starostí o tankovanie.

Špecifikácie

pohonná jednotka

Typ pohonu: hybridný pohonný systém ERHP (Extend-Range Hybrid Powertrain)
Elektromotor: synchrónny elektromotor s permanentnými magnetmi, 320V
Výkon: 196 k (144 kW), 250 Nm - režim S / 136 k (100 kW) - režim D
Batéria: vysokonapäťový Li-Ion akumulátor, 6.4 kWh, 320V
Spaľovací motor: štvortaktný radový dvojvalec DOHC s generátorom, 1000 ccm, 98 k, 88 Nm
Palivový systém: elektronické vstrekovanie paliva (EFI)
Chladenie: kvapalinou a olejom, piesty chladené olejom

hnací systém

Pohon všetkých kolies: 2x4 / 4x4, elektricky priraditeľný
Predný diferenciál: s automatickou uzávierkou
Zadný diferenciál: s elektrickou uzávierkou (podľa špecifikácie)
Motorová brzda: áno

podvozok       

Rám: extrémne tuhý rám z chróm-molybdénovej ocele
Počet miest na sedenie: 2
Posilňovač riadenia: elektrický, automatický 3 režimový + možnosť individuálneho nastavenia cez mobilnú aplikáciu
Zavesenie predné: nezávislé, dvojité A-ramená so stabilizátorom, zdvih 400 mm
Zavesenie zadné: Multi-link, viacprvkové, s vlečenými ramenami a stabilizátorom, zdvih 430 mm
Pruženie: plne nastaviteľné plynokvapalinové tlmiče, progresívne pružiny s nastaviteľným predpätím 
Brzdy: 4x hydraulické kotúčové
Kolesá: 14 "hliníkové disky so systémom BEADLOCK
pneu: predné 29 x 9 - 14 / zadné 29 x 11 - 14

CHYTRÝ PRÍKAZOVÝ SYSTÉM

Inteligentný príkazový systém: áno (DTU + SDC)
Displej: Digitálny, TFT
Dotykový displej: 10.4 ", Smart Touch Screen (podľa špecifikácie)
Aplikácia Smart-Moving: áno, pre Android aj IOS

Rozmery a hmotnosti

Celková dĺžka: 3 340 mm
Celková šírka: 1 630 mm
Celková výška: 1 800 mm
Svetlá výška: 350 mm
Rázvor: 2 590 mm
Hmotnosť bez náplní: 990 kg
Palivová nádrž: 40 litrov

Výbava v cene

Elektrický navijak, elektrický posilňovač riadenia s tromi režimami, ťažné zariadenie, nastaviteľný volant, športové nastaviteľné anatomicky tvarované sedadlá s hlavovými opierkami, štvorbodové bezpečnostné pásy, Full-LED osvetlenie, plne digitálny TFT prístrojová doska, predný ochranný rám, zadný ochranný rám, pevné bočné dvere, pevná strecha, odolná priestranná korba, 14 "hliníkové disky so systémom beadlock, plne nastaviteľné pruženie s progresívne vinutými pružinami, Smart Commanding System (SCS) + mobilné aplikácie Segway Powersports

Legislatíva a osvedčenie

Homologizácia: T1b, L7e, terénne
Vodičské oprávnenie: skupina B, B1 (osobný automobil)


Fotografie a vyobrazenia stroja nemusia zodpovedať skutočnému prevedeniu pre slovenský trh. Dovozca si vyhradzuje právo na zmenu špecifikácií.