O nás

Americká firma Segway za posledných 20 rokov vytvorila mnoho špičkových inovatívnych produktov, ktoré doslova zmenili svet. Segway je držiteľom viac ako tisícky zásadných patentov v oblasti konštrukcie vozidiel, zdravotníctva, samovyvažovacích technológií, elektronicky riadených pohonov, autonómneho riadenia a IOT / IOV technológií. Segway spolupracuje a dodáva technológie popredným svetovým firmám ako Ford, BMW, GM, Ferrari, SEAT, Intel, Google, Amazon a ďalším. V roku 2018 bola založená samostatná divízia Segway Technology Co., Ltd. na výskum, vývoj, výrobu a predaj vozidiel kategórie offroad - štvorkoliek, SSV a UTV. Obrovský technologický potenciál vrátane hlavného vývojového offroadového centrá v USA tvorí veľmi kvalitný základ novej rady špičkových inovatívnych terénnych strojov Segway.

História Segway

1999

Americký podnikateľ, vynálezca a držiteľ mnohých čestných akademických titulov Dean Kamen zakláda v USA spoločnosť Segway Inc.

1999

2001

Segway Inc. buduje svoju európsku továreň a centrálu v Bedforde vo Veľkej Británii.

2001

2002

Začíná predaj prvého osobného transportéru Segway PT v internetovom obchode Amazon. Segway PT je časopisom Popular Science označený za „Najlepší nový vedecký vynález roku“.

2002

2003

Segway podpisuje prestížnu zmluvu s DARPA - agentúrou amerického Ministerstva obrany pre pokročilé výskumné projekty, ktorá investuje do nových technológií dôležitých pre národnú bezpečnosť USA.

 

2003

2004

Predstavený štvorkolesový koncept Segway. Segway Centaur, vybavený gyroskopom a senzorom náklonu, je popredným americkým časopisom Time vyhlásený za jeden z "Najlepších vynálezov roku 2004".

2004

2005

Na trh prichádzajú terénne modely Segway XT a Golf Transporter. Vďaka širokým pneumatikám sa tieto Segwaye môžu bez problémov pohybovať po pevných cestách i v teréne.

2005

2006

Druhá generácia modelu Segway PT prináša bezdrátové ovládanie InfoKey a revolučnú technológiu LeanSteer (zatáčanie náklonom riadidiel do strán).

2006

2008

Počas letných olympijských hier 2008 v Pekingu bolo využitých viac ako 100 Segwayov PT. Hlavným argumentom pre ich použitie sú nulové emisie a vysoká ohľaduplnosť k životnému prostrediu.

2008

2009

Na trh prichádzajú nové modely Patroller pre policajné a poriadkové služby. Patrollery slúžia od tej doby v bezpečnostných zložkách USA, Austrálie, Kanady, Veľkej Británie, Nemecka, Saudskej Arábie a mnoho ďalších krajín.

2009

2011

Segway Inc. rozširuje svoj obchodný model a formuje "Segway Experience Center Program", ktorý ponúka turistické exkurzie v spolupráci s firmou Segway Inc. Tá sa novo tiež stáva autorizovanou cestovnou kanceláriou.

2011

2012

Segway predstavuje ARTI, najnovší prototyp plne robotickej mobilnej platformy RMP (Robotics Mobility Platform).

 

2012

2014

Segway zahajuje výrobu trojkolesového transportéra Patroller SE-3 pre bezpečnostné zložky, ktorý vyniká kvalitou, spoľahlivosťou a inovatívnou technológiou proti prevráteniu. V rovnakom roku Segway predstavuje aj zmodernizované modely i2 SE a x2 SE.

2014

2015

Dochádza k strategickému spojeniu firiem Segway a Ninebot. Novovzniknutá spoločnosť sa zameriava na vývoj, výrobu a predaj prostriedkov osobnej prepravy na krátke vzdialenosti. Prvým spoločným produktom je revolučný osobný transportér MiniPro, ktorý umožňuje intuitívne riadenie bez manuálneho ovládania. Trhová kapitalizácia novej spoločnosti je cez 60 mld. USD, čo je viac ako všetky štvorkolkové firmy dohromady.

2015

2018

Segway ide do offroadu. Segway-Ninebot zakladá v USA samostatnú spoločnosť Segway Technology Co., Ltd. na vývoj, výrobu a predaj vozidiel kategórie offroad, terénnych štvorkoliek, SSV a UTV a ďalších produktov.

2018

2019

Americké terénne stroje Segway sa prvýkrát predstavujú verejnosti. Na výstave EICMA v Miláne vzbudzujú nové modely s klasickými i celkom revolučnými hybridnými pohonmi mimoriadnu pozornosť.

 

2019

2020

Česká spoločnost Segway Powersports s.r.o. sa stává oficiálnym zástupcom off-road produktov Segway pre Českú a Slovenskú republiku, Poľsko, Slovinsko, Rumunsko a Chorvátsko.

2020